Naše aktivity

Marec

V mesiaci Marec pokračujeme vo vesmírnej tematike.


Február 

Február bol naozaj bohatý. Deti si užívali zimu a všetko s ňou spojené.  Psí kamarát so svojou majiteľkou nám ukázali malú ukážku kanisterapie. Pripomenuli sme si fašiangové zvyky a tradície. Svoje krásne masky a tanečné kúsky deti predviedli na karnevale. Mravčekovia si vyskúšali prípravu tradičných slovenských koláčikov. Včielky úspešne ukončili korčuliarsky výcvik a navštívili aj hvezdáreň v Hlohovci. 

Január

Ježiško nezabudol ani na naše detičky a po vianočných prázdninách ich čakalo pod stromčekom množstvo darčekov, ktoré si s radosťou rozbalili. Venujeme sa zimnej tematike a pútavým čítaním a rozprávaním nás prišiel zaujať a pobaviť aj tento rok pán Mrkvička. Včielky sa zdokonaľujú v korčuľovaní na mestskom štadióne v Nitre. 

December

Predvianočná atmosféra sa niesla v našej škôlke zo všetkých kútov. Deti vyrábali vianočné dekorácie,  kreslili obrázky pre Mikuláša, aj pre Ježiška, balili krabičky k projektu pre seniorov s názvom Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Tento rok našu škôlku neobišiel ani Mikuláš, ktorý si na pomoc zobral aj anjelika a čerta. Nesmela chýbať poriadna guľovačka a pečenie medovníčkov.

November

Začiatkom mesiaca si deti užili Halloweeen, kde sa predviedli v rôznych maskách, zasúťažili si, zatancovali a pochutili na výborných dobrotách. Odvážne deti strávili noc v našej MŠ :) Zaspievali, zatancovali, ale aj zahrali sme si s hudobným koncertom - predstavenie Drozdík Čimo. Učili sme sa o ľudskom tele a taktiež našu škôlku navštívili pani zubárka so svojou asistentkou, ktoré deťom pútavo vysvetlili a cez zaujímavé aktivity aj ukázali, ako si zúbky správne čistiť a ako vzniká zubný kaz. 

Tvorivé dielničky so starými rodičmi

Október

Október je v našej škôlke venovaný jesennej tematike, jej darom prírody a pripomíname si úctu k starkým. Začiatok mesiaca odštartovali Včielky z veľkej triedy plaveckým výcvikom. Deti si vyskúšali výsadbu rastlín, ako sa pripravuje chlebík a pečivo, užili si vystúpenie kúzelníka, taktiež divadelné predstavenie Divadielko Svetielko - Pipo hľadá kamarátov a pripomenuli sme si Deň jablka.

Sokoliar

Vystúpenie sokoliara spojené s lukostreľbou. A všetko si deti mohli vyskúšať :)


Máme tu september

Začiatok školského roka nám začal a deti sa s radosťou pustili do zaujímavých aktivít a hier, získavania nových vedomostí, ale aj nových kamarátstiev.

Ahoj škôlka - vitaj leto

Školský rok sme zakončili koncoročným výletom na farme Madonan, bosonohou olympiádou a rozlúčkou s predškolákmi. Rodinná olympiáda - Deň otcov

Jún

Začiatok mesiaca jún sa nemohol odštartovať inak, ako oslavou Dňa detí, ktorý si deti užili na obecnom ihrisku. Bolo pre nich pripravené množstvo súťaží, diskotéka a domov si odniesli aj sladké odmeny. Rozprávali sme sa o exotických zvieratách, o tom, aký je náš ocko, ktorého si aj namaľovali, o športe a robili rôzne aktivity a predmety k rodinnej olympiáde. 


Máj

V mesiaci máj sme sa venovali zvieratám, dopravnej výchove a priblížili sme si našu krásnu krajinu - Slovensko. 

Apríl

Mesiac apríl bol venovaný sviatkom jari - priblížili sme si zvyky a obyčaje, vyrábali a vynášali sme Morenu, a keďže sa nám blížila Veľká noc, po dlhšom čase zavítali do našej MŠ aj rodičia, aby si spolu s deťmi vyrobili vo veľkonočnej dielničke množstvo zaujímavých výtvorov. Vycvičených psíkov nám ukázali páni policajti z Nitry, ktorí nám predviedli svoje kynologické vystúpenie. Deti taktiež sadili sadeničky, užili si krásne hudobné predstavenie, v ktorom si niekoľko odvážnych detičiek aj zahralo a absolvovali výlet do Nitry, kde sme navštívili hrad, odviezli sa vláčikom a nakoniec sa vyšantili v parku. Mesiac sme ukončili exkurziou do miestneho  družstva, kde nám priblížili život kravičiek. 

Marec

Už roky mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihou. Inak tomu nebolo ani v našej škôlke. Deti sa ponorili do sveta rozprávok, vyrábali papier, priblížili si mediálnu výchovu a zahrali sa na ilustrátorov, moderátorov aj reportérov a taktiež navštívili obecnú knižnicu. Príchod jari sme oslávili krásnym bábkovým divadlom - O kvietkovom dievčatku. 

Plavecký výcvik - VČIELKY