2023/2024

Jún

Netradičným dňom sme oslávili Deň detí . Čakalo nás čarovanie s Jajou a vodné hry. Pozreli sme si divadielko a zahrali sa rôzne hry, aj vodné. Desiata, obed aj olovrant nás čakali na miestnom ihrisku. A spálňu sme vymenili za provizórne kino na ihrisku :)

Mravčekovia na začiatku mesiaca pripravili srdiečko pre pani učiteľku Klaudiku, ktorá sa vrátila po dlhej PN. Včielky sa rozprávajú o živote vo vode a pri vode, vyrobili si žaby. Mravčekovia si vyrobili výbornú smotanovú tortu. rozprávame sa o olympijských hrách. Navštívili nás záchranári, ktorí nám ukázali ako podať prvú pomoc. Absolvovali sme letnú olympiádu v materskej škole. súťažili sme v skoku vo vreci, streľbe na cieľ, behu cez prekážky a jazde na autíčkach. Deti si za snahu zaslúžili medailu a malú dobrotu. Do nového školského dvora sme zakopali časovú schránku s obrázkami a fotkami detí. 

Koncoročný výlet

Aj keď predpovede počasia neboli dobré, predsa len sme sa vybrali na koncoročný výlet do EKO parku Čierna voda. Na výlete sme si pozreli zvieratká, porozprávali sme sa o ich živote a o tom ako sa ne treba starať. Zahrali sme sa na lúke, naobedovali sme sa v reštaurácii a bolo nám úžasne. A počasie sa umúdrilo, po príchode prestalo pršať a po obede začalo vychádzať slniečko, čo nás veľmi potešilo. 

Máj

Máj sme začali návštevou divadelného predstavenia "Dlhý, široký a bystrozraký" v Divadle Karola Spišáka v Nitre. Rozprávame sa o Slovensku. Vyrobili sme si tvaroh z mliečka od kravičiek. Pozorovali sme vývin motýľov. Navštívili nás nový kamaráti, ktorí sa chystajú do materskej školy. Vyrobili sme darčeky pre mamičky. Navrhovali sme "látku" na šaty pre mamičky a pomocou látky sme vyrobili obraz mamičky. Privítali sme nových občanov obce Čab. Vytvárali sme geometrické tvary, vytvorili sme Bratislavský hrad,. Absolvovali sme zaujímavú prednášku o recyklovaní. malé deti cestovali po kontinentoch, spoznávali svet. Veľké deti spoznávali krásy Slovenska, vyrobili si bryndzovú nátierku. Robili pokusy, pracovali s prírodninami.

Apríl

V apríli sme si zasadili cibuľku, hrášok a reďkovku do záhonov. Zahrali sme sa na interaktívnej podlahe. Rozprávame sa o kvetoch a o prírode, ktorá sa pomaly zobúdza. Zuzka nám porozprávala o včielkach, ukázala nám piesty na medík. Zahrali sme sa na obchod, učíme sa základom finančnej gramotnosti. Trénovali sme hádzanie a chytanie lopty. Staráme sa o zasadené rastlinky. naďalej sa rozprávame o rastlinkách, programovali sme včielku, pracujeme na interaktívnej tabuli. Vytvorili sme si obrazy z prírodnín. Pripomenuli sme si DEŇ ZEME. Rozprávali si o prírode - rastlinách a zvieratách. Staráme sa o húseničky, z ktorých sa vykľujú krásne motýle. Navštívili sme miestne družstvo, kde sme sa veľa dozvedeli o živote kravičiek

Marec

V marci s Včielkami navštevujeme korčuliarsky kurz. Navštívilo nás divadlo OSKAR a zahrali nám divadielko o VLKOVI A SEDMICH KOZLIATKACH.  Pripravujeme sa na vyháňanie zimy rozprávaním o Morene. Včielky ukončili korčuliarsky kurz. porovnávali sme knihy, triedili sme ich podľa rôznych vlastností. Rozprávali sme sa o tom ako vzniká kniha a kto sa na jej vzniku podieľa. Navštívili sme obecnú knižnicu. Vyrobili sme si recyklovaný papier. Na Veľkonočnej tvorivej dielni sme si spolu rodičmi a starými rodičmi vyrobili rôzne ozdoby. S Včielkami sme navštívili knižnicu Karola Kmeťka v Nitre, kde sme sa dozvedeli mnoho o knihách a tí, ktorí mali preukaz si požičali aj zaujímavé knižky. Učili sme sa základom finančnej gramotnosti a pripravovali sme sa na veľkú noc. 

Február

Začiatkom mesiaca sme si užili fašiangový karneval, deti sa predviedli v rôznych maskách, zatancovali si, aj zasúťažili. Pani Pažická nám so svojimi kolegami priblížila zábavnou hudobno-divadelnou formou fašiangové obdobie. Učili sme sa o vesmíre. Včielky navštívili hvezdáreň v Nitre a taktiež nastúpili na korčuliarsky kurz. Posledný februárový týždeň sme venovali rozprávkam. 

Január

Po vianočných prázdninách čakalo deti pod stromčekom množstvo darčekov. Ježiško na nás nezabudol a priniesol deťom rôzne hračky, skladačky, logické aj spoločenské hry, knihy a edukačné pomôcky. Zavítalo k nám naše obľúbené divadielko Svetielko s príbehom o Palculienke. Kúzelník Ivan nám spolu s našimi deťmi predviedol niekoľko zaujímavých a vtipných trikov. Zahrali sme si divadielko O rukavičke.

December

Prichádza nám zima a všade cítiť vianočnú atmosféru. Aj tento rok sme sa zapojili vďaka rodičom detí do krásneho projektu Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok? Balíčky putujú seniorom a spríjemnia im toto krásne predvianočné obdobie. Zavítal k nám Mikuláš so svojím pomocníčkom anjelíčkom, deti mu zaspievali, zarecitovali a dostali bohaté balíčky. Užili sme si poriadnu guľovačku a postavili niekoľko snehuliakov. Krásny príbeh o narodení Ježiška deti stvárnili a zahrali na besiedke najprv v priestoroch našej škôlky a potom aj v kultúrnom dome. Navštívili sme kino v Nitre a pozreli sme si krásnu rozprávku Tonko, Slávka a kúzelné svetlo. Vyskúšali sme si pečenie vianočných oplátok aj chutných medovíčkov. Vyrábali sme malé darčeky pre potešenie a obdarovali nimi svojim kamarátov v škôlke.

November

Začiatok mesiaca sme odštartovali Halloweenom. Užili sme si hudobno-divadelné predstavenie Dubáčik a Muchotrávka, kde si deti zahrali, zaspievali, aj zatacovali. Pripomenuli sme si Deň materských škôl. Učíme sa o ľudskom tele. Bábkové divadlo Babadlo nám predviedlo predstavenie Kráľ Drozdia brada.